Návrh koupelny s pomocí designéra

Lámete si hlavu s vlastním návrhem koupelny, máte v hlavě změť nesourodých nápadů a přání? S obojím vám pomůžeme. A pokud máte přesný nápad, můžeme rovnou přejít k detailnímu výběru materiálů a vybavení.

S těmito body si dáme při navrhování koupelny záležet

Při výběru koupelny za vás myslíme na hlavní body, se kterými se na nás obracejí stovky zákazníků. Často se stává, že se při návrhu koupelny zapomene na určitou maličkost, která ve výsledku ovlivní celý projekt.
Z naší zkušenosti (3000+ projektů) řešíme základní otázky praktičnosti (např. padnutí nábytku na el. a vodní rozvody, prostor a prosvětlení). Po vyřešení technické projekce a praktické stránky návrhu koupelny se přesuneme k detailnímu řešení designu, který je pro klienta důležitý. Dále navrhneme vybavení a spotřebiče tak, aby jednotlivé prvky zapadaly do sebe. A ve finále přejdeme k 3D návrhu koupelny. Jaké důležité otázky spolu vyřešíme?

Kolik lidí bude koupelnu používat?

Ujasníme si, jak frekventovaně bude vaše vysněná koupelna používána. Z toho pak zjistíme předpoklad pro vybrání vybavení. Čtyřčlenná rodina potřebuje více prostoru na ukládání věcí, často se také hodí dvojumyvadlo, aby se ráno nikdo nehandrkoval o místo v koupelně.

Podle velikosti spotřebičů a vybavení se budeme moct dál lépe orientovat ve výběru a v konstrukčním a dispozičním řešení koupelny.

Navrhneme spolu koupelnu, do které se budete těšit

Začínáme návrhem dlažby a obkladů ve vhodném formátu, barvě a stylu. Na prodejně vám pro lepší představu poskládáme vhodné materiály k sobě a vytvoříme tak estetickou tabuli, která vám ukáže celkový dojem z budoucí koupelny.

Výhodou našeho koupelnového studia jsou profesionální designérky, které ví, jak vše správně sladit. Oproti výběru na internetu si také budete moct prohlédnout a osahat veškerý materiál, budete tak přesně vědět, jak bude vaše koupelna vypadat.

Vana vs sprcha 

Vana je skvělá relaxační pomůcka, zabírá ale dost místa. Pokud chcete koupelnu více jako odpočinkovou místnost spíš než užitkovou, existují velmi variabilní možnosti van se sprchovým koutem, vířivkou apod.
Časté používání vany také není vždy úplně vhodné pro tělo. I kvůli její velikosti si lidé vybírají v mnoha případech sprchový kout. Ten může mít nízkou vaničku nebo třeba jen neviditelný žlab s vloženou dlaždicí se sníženým odtokem. Naše designerky vám poradí, jak vybrat nejvhodnější volbu podle půdorysu a velikosti koupelny.

Podlahové vytápění a žebřík

V SOFI design vám navrhneme koupelnu i s ohledem na vytápění. V zimních dnech je velmi příjemné přijít do prostoru, který má vyhřívané dlaždice. Ty nejsou nutností, ale spíše investicí do spokojenosti.
V menších koupelnách býval s výhřevem dříve problém kvůli velikosti topných zařízení. Nyní se již vyrábí tenké žebříkové topení, které vypadá esteticky velmi pěkně a dokáže koupelnu efektivně vytopit. V případě, že nechcete bourat obklady, vám navrhneme také vhodný elektrický sušák ručníků. Na trhu již existují i sušáky se skrytým elektrickým vývodem bez zbytečného drátu s koncovkou do zásuvky.

Výhled nebo zrcadlo?

V některých domácnostech je dispozice koupelny řešena tak, že můžete mít při čištění zubů krásný výhled z okna. Denní světlo na člověka působí pozitivně, lépe se mu vstává a získává z něj vitamín D, je tedy vhodné zvážit pro a proti umístění umyvadla právě pod oknem.

Obvyklejší řešení je umyvadlo pod zrcadlem, dnes už ale společnosti nabízí mnoho různě uchytitelných zrcadel, které udělají svou službu a nemusí být přímo nad sanitárním zařízením. Používají se pro optické rozšíření prostoru nebo pro místo na líčení. I s tímto drobným zádrhelem vám naše designérky rády poradí.

Toaleta v koupelně?

Pokud je na oddělenou toaletu prostor, určitě vám doporučíme místo pro vykonávání potřeby nespojovat s koupelnou (z důvodů soukromí i hygieny).
Podle velikosti bytu a počtu uživatelů se ale může stát, že bude WC v koupelně nevyhnutelnou volbou. V SOFI design máme plně zvládnuté technické požadavky, vymyslíme proto spolu s vámi to nejvýhodnější řešení.

Klozet a bidet

V dnešní době se klade důraz na zdraví. S tím souvisí i požadavky na intimní hygienu, která je prevencí před záněty, hemeroidy, atd. Zároveň přináší větší pocit osobní očisty. Proto si naši klienti, v poslední době, oblíbili bidetovací klozet. Jedná se o plně integrovaný tryskový systém, který je vybaven oplachem, sušením a masáží. Zároveň si uživatel nastavuje intenzitu a teplotu vody. Pro instalaci je proto nutné přivést elektřinu pro ovládání těchto funkcí. V případě, že není možné přivést elektřinu, doporučujeme alespoň umístění bidetové sprchy.

Jak probíhá spolupráce se sofidesign?

Mozaikové obklady do koupelen

Návrh koupelny s WC

vizualizace koupelny

Návrh luxusní retro koupelny

Poraďte se dekoratérkou přidělenou jen pro vaši koupelnu

Naši odborníci s vámi rádi projdou letošní trendy a estetická pravidla, díky kterým spolu budou jednotlivé koupelnové prvky ladit. Z dlouholeté praxe vám pak pomohou v návrhu koupelny vychytat maličkosti, které by vás nemusely při výkresu napadnout, ale mohly vás pěkně potrápit při samotné realizaci.

Po návrhu koupelny vše vizualizujeme v grafickém softwaru. Tím budete mít naprostý přehled o tom, jak bude vaše koupelna vypadat. Podívejte se, jak probíhá 3D vizualizace koupelny nebo si prohlédněte námi realizované projekty.

Stylová řešení pro Vaši koupelnu

Koupelny jsou místem relaxace a odpočinku. Prostorem, jehož řešením se zabýváme párkrát za život. Stojí za to jejich vybavení věnovat pozornost a láskyplnou péči.
Využijte naši nabídku vizualizace koupelny od našeho specialisty. Stačí odeslat nezávaznou poptávku.

Kontaktovat