Industriální dlažba a obklad Essence

Série Essence představuje komplexní moderní sérii od italského výrobce Xclusive ceramica. Příjemná, zemitá barevost je designéry navržená tak, aby jednotlivé prvky mezi sebou barevně ladily.  Vzájemné kombinace budou ve výsledku plánovaně zdařilé. Industriální dlažba je stále trendem tohoto roku, stejně tak jako terrazzo.

Cementová i písková barva vybízí k použití do obytných prostor. Kolekce obsahuje také několik dekorů v malém formátu 20×20 cm, tzv. cementine. Ty jsou z našeho pohledu povedené a stále trendy. Formáty základních dlažeb začínají na 120×60 cm, dále pak 90×90 cm, 60×60 cm, 30×60 cm. Použití je univerzální: industriální dlažbu můžete instalovat do chodby, vstupu, obytného prostoru, ale i do komerčních projektů se s Essence bát nemusíte.

Kazetová dlažby imitující zámecké dřevěné podlahy má několik zdařilých dřevěných odstínů. Dekory dřeva jsou v této kolekci zařazeny cíleně. To proto, že si velice rozumí s industriálním duchem ostatních prvků a skvěle spolu kontrastují. Industriální dlažba se v této kombinaci nachází stále více místa v našich projektech.

V sérii stojí za zmínku i hexagony, které na rozdíl od maloformátových dekorů nejsou rektifikované. Takto neopracované se výborně hodí na chatu, zimní zahradu. Rustikální vzhled opět doporučujeme kombinovat s industriální dlažbou v základu.